1970 Chevrolet Chevelle SS / A Legendary Muscle Car / Daytona Turkey R

1970 Chevrolet Chevelle SS / A Legendary Muscle Car / Daytona Turkey Run 2023

The Chevrolet Chevelle SS (Super Sport) is an iconic American muscle car that has left an indelible mark in automotive history. Produced by General Motors from 1964 to 1977, the Chevelle SS was known for its striking design, powerful engines, and exceptional performance. Among its various iterations, the 1970 Chevrolet Chevelle SS is often considered one of the most revered and sought-after models, thanks to its unmatched performance capabilities and legendary status. Orta boy Chevrolet Chevelle, üretilen 440.000'den fazla örnekle 1970 yılında popülerdi. Nihai paket, Chevrolet'in 263,30 dolarlık bir seçenek olan 450 beygir gücüne sahip LS6 Turbo-Jet 454 kübik inç büyük blok V8 motorunu sunmasıyla aynı yıl tanıtıldı. LS6, ağır hizmet mühendisliği de dahil olmak üzere gücü idare etmeye yardımcı olacak seçenekler gerektiriyordu ve taban fiyata yaklaşık 1.000 $ ekledi. 4.475 Chevelle sahibi LS6 motorunu seçti.

LS6 Chevelle, rakip otomobil üreticilerinin ara gövde tarzı arabalarında 400'den fazla kübik inçlik bir motor sunmasıyla piyasaya çıktı. GM, Chevrolet Corvette hariç tüm orta boy arabalarında yer değiştirmeyi 400 CID ile sınırlayarak isteksizce çizgiyi tuttu. Son olarak, 1970 yılında hevesli hayranlardan gelen isteklere boyun eğen GM, artık zemini terk etmemeye kararlıydı. Pontiac, Oldsmobile ve Buick, tam boyutlu binek otomobillerinden 455 CID motorla yanıt verirken, Chevrolet dövme çelik krank ve çubuklar, dövme alüminyum pop-up pistonlar, satılmış kaldırıcı kam ile inşa edilmiş 454 CI LS6'yı tanıttı. ve alüminyum yüksek katlı bir emme manifoldu üzerinde tek bir Holley 4 namlulu karbüratör. 450 HP ve 500 lb-ft tork, onu Chevrolet'nin tarihte o noktaya kadar ürettiği tüm üretim motorlarının en yükseği yaptı.

1970 Chevelle için dış değişiklikler, farların hemen önünde dikdörtgen park lambalarını barındıran yuvasız bir ön tampon da dahil olmak üzere ön uçta birkaç işlem içeriyordu. Her iki yanında çift dairesel farlarla çevrili bölünmüş bir ızgaraya sahipti. Ön çamurluğun geriye doğru süpürülmüş görünümü ortadan kalktı ve yeni bir üst çizgi, far seviyesinin üzerinden aracın arkasına, arka tamponun yukarısına doğru uzanıyordu.

Sponsored

Video

Sponsored

Facebook Comments

Sponsored

More muscle-cars Video

Sponsored